අපායේ ගේට්ස් පල්ලියට එරෙහිව පැවතිය නොහැක

ඉතිහාසය පුරා සහ අද දින පල්ලිය යැයි කියාගත් බොහෝ දෙනාගේ කුහකකම නිසා, අපායේ දොරටු සැබවින්ම පල්ලියට එරෙහිව ජයගත් බවට සැක කරන බොහෝ දෙනෙක් සිටිති. නමුත් කුහකයින් කිසි විටෙකත් සැබෑ පල්ලිය වන ක්‍රිස්තුස් වහන්සේගේ සැබෑ අධ්‍යාත්මික ශරීරයේ කොටසක් නොවීය. පල්ලිය ස්ථිර පදනමක් මත නැගී සිටියි: යේසුස් ක්රිස්තුස්. ඒ වගේම එයා දන්නවා එයාගේ සැබෑ මිනිස්සු කවුද කියලා. ඔහු තම පදනම මත ඉඩ දෙන්නේ සැබෑ සහ විශ්වාසවන්ත ඇදහිලිවන්තයන් පමණි.

“එසේ වුවද, දෙවියන්වහන්සේගේ අත්තිවාරම ස්ථිරව පවතී, මෙම මුද්‍රාව ඇතුව, ස්වාමීන්වහන්සේ තමාගේ අයව හඳුනනසේක. තවද, ක්‍රිස්තුස්වහන්සේගේ නාමය කියන සෑම කෙනෙක්ම අයුතුකමෙන් ඉවත්වෙත්වා.” ~ 2 තිමෝති 2:19

කතෝලික සභාව කියා සිටින්නේ යේසුස් වහන්සේ දේවස්ථානයේ අත්තිවාරම වීමට පේතෘස්ට බලය දුන් බවයි. මතෙව් 16 වන පරිච්ඡේදය භාවිතා කරමින්, ඔවුන් ශුද්ධ ලියවිල්ලේ සම්පූර්ණ සන්දර්භය හෝ ශුද්ධ ලියවිල්ලේ මෙම විශේෂිත ඡේදයේ මුල් භාෂාව නොතේරෙන පුද්ගලයින්ගෙන් ප්‍රයෝජන ගනී.

[13] “ජේසුස් වහන්සේ පිලිප්පියේ සිසේරිය වෙරළට පැමිණි කල, තම ශ්‍රාවකයන්ගෙන් මෙසේ ඇසූ සේක: “මනුෂ්‍ය පුත්‍රයා වන මා කවරෙක් කියාද? [14] ඔව්හු, ''සමහරු පවසන්නේ ඔබ යොහන් බව්තීස්ත ය; සමහරු එලියා ය; සහ වෙනත් අය, ජෙරමියස් හෝ අනාගතවක්තෘවරුන්ගෙන් කෙනෙක්. [15] උන් වහන්සේ ඔවුන්ට කතා කොට, ''එහෙත් ඔබ මා කවරෙක් කියා කියන්නහු ද? [16] සයිමන් පේතෘස් උත්තරදෙමින්: ඔබ ක්‍රිස්තුස්ය, ජීවමාන දෙවියන්වහන්සේගේ පුත්‍රයායයි කීවේය. ~ මතෙව් 16:13-16

සටහන: මෙම ශුද්ධ ලියවිල්ලේ ඉතිරි කොටස පේතෘස් යේසුස් වහන්සේ ගැන ප්‍රකාශ කළ මෙම සත්‍යය පිළිබඳ සංවාදයකි: "ඔබ ක්‍රිස්තුස්, ජීවමාන දෙවියන් වහන්සේගේ පුත්‍රයාය."

[17] “ජේසුස් වහන්සේ උත්තර දෙමින්, ”සීමොන් බාර්-ජෝනා, ඔබ භාග්‍යවන්ත ය; මක්නිසාද යත්, මාංසය හා ලෙයින් ඔබට එය එළිදරව් කළේ නැත, නමුත් ස්වර්ගයෙහි වැඩ සිටින මාගේ පියාණන් වහන්සේ ය. [18] තවද මම ඔබට කියමි, ඔබ පේතෘස් බවත්, මේ පර්වතය මත මාගේ සභාව ගොඩනඟන්නෙමි. නිරයේ දොරටු ඊට විරුද්ධ නොවන්නේය. [19] මම ඔබට ස්වර්ග රාජ්‍යයේ යතුරු දෙන්නෙමි; ඔබ පොළොවෙහි බඳින ඕනෑම දෙයක් ස්වර්ගයෙහි බඳිනු ලබන්නේය. ~ මතෙව් 16:17-19

17 වැනි පදයේ, යේසුස් මුලින්ම පේතෘස්ව ආමන්ත්‍රණය කරන්නේ ඔහුගේ දෙමාපියන් විසින් ඔහුට දුන් නම: සයිමන් බාර්ජෝනා. යේසුස් ඊළඟට (18 පදයේ) පේතෘස් (යේසුස් ඔහුට දුන්) යන නම භාවිතා කරන්නේ ඔහුට සාදෘශ්‍යයක් ඇඳීමට සහ සෑම කෙනෙකුටම එය තේරුම් ගැනීමට: “යේසුස් ක්‍රිස්තුස්වහන්සේගේ ගැලවීම”, පල්ලියේ ස්ථිර පදනමයි. පේතෘස් ඇතුළු පල්ලියේ අනෙක් සියල්ලන්ම පල්ලියේ ගොඩනැඟිල්ලේ ආත්මික "ගල්" සෑදී ඇත.

මුල් ග්‍රීක භාෂාවෙන් පීටර් යනු "පෙට්‍රොස්" යන්නයි, එනම් ගලක් යන්නයි; කුඩා චංචල පර්වතයක්. පේතෘස්ගේ සාක්ෂිය නිසැකව ම චංචල ගලක් විය, මන්ද ඔහු ජේසුස් වහන්සේ සහ පසුව ප්‍රේරිත පාවුල් විසින් නිවැරදි කළ යුතු විය.

"මෙම පර්වතය" (පර්වත අත්තිවාරම ගැන කතා කිරීම: "ඔබ ක්‍රිස්තුස්, ජීවමාන දෙවියන්ගේ පුත්‍රයාය.") මුල් කෘතියේ "පෙට්‍රා" යන්නෙහි තේරුම, ඔබට ගොඩනගා ගත හැකි විශාල චලනය කළ නොහැකි පර්වතයකි. පල්ලිය ගොඩනඟා ඇති එම පර්වතය ක්‍රිස්තුස් යේසුස්ය!

“එබැවින් යමෙක් මාගේ මේ වචන අසා ඒවා පිළිපදින්නේද, මම ඔහුව පර්වතයක් මත තම නිවස ගොඩනඟා ගත් නුවණැති මිනිසෙකුට සමාන කරන්නෙමි: වර්ෂාව බැස, ගංවතුර පැමිණ, සුළඟ හමා, එම නිවසට පහර දුන්නේය. ; එය පර්වතයක් මත පදනම් වූ බැවින් එය වැටුණේ නැත. ~ මතෙව් 7:24-25

බයිබලයේ පේතෘස් ගැන අප සතුව ඇති වාර්තාව පවා ස්ථිර පදනමක් නොව, චංචල ගලක් වූ පුද්ගලයෙකු පිළිබිඹු කරයි. පේතෘස් කිහිප වතාවක්ම වැරදි දිශාවට ගෙන ගියා. නමුත් ඒ සෑම අවස්ථාවකදීම ඔහු නිවැරදි කළේ අපේ ස්වාමීන් වහන්සේගේ දයාවෙන්.

"එබැවින් දෙවි සමිඳාණන් වහන්සේ මෙසේ වදාරන සේක: බලව, මම සියොන්හි අත්තිවාරමක් සඳහා ගලක්, පරීක්ෂා කරන ලද ගලක්, අනර්ඝ මුල් ගලක්, ස්ථිර අත්තිවාරමක් තැබුවෙමි: විශ්වාස කරන්නා ඉක්මන් නොවන්නේය." ~ යෙසායා 28:16

එබැවින් යේසුස් ක්රිස්තුස් පල්ලියේ අත්තිවාරම මෙන්ම පල්ලියේ ප්රධාන මුල්ගලද වේ.

සටහන: ගෘහනිර්මාණ ශිල්පයට අදාළව, මුල්ගලක් සම්ප්‍රදායිකව ව්‍යුහයක් සඳහා තැබූ පළමු ගල වේ. තවද අනෙකුත් සියලුම ගල් මුල්ගලට යොමු කර ඇත. සහ මුල්ගලක් නිශ්චිත දිශාවකට ගොඩනැගිල්ලක් දිශානුගත කිරීම මගින් භූගෝලීය පිහිටීම සලකුණු කරයි.

සෑම කිතුනුවෙකුම පල්ලියේ අධ්‍යාත්මික ගොඩනැගිල්ලේ ගලක් බව පේතෘස් පවා පිළිගත්තේය. ඔහුගේම ලිපියේ, ක්‍රිස්තුස් වහන්සේ අප සියල්ලන් සමඟ පෙලගැසී සිටින ආකාරය ගැන ඔහු ලිවීය.

“ජීවමාන ගලක් මෙන් පැමිණෙන, මනුෂ්‍යයන් විසින් අනුමත නොකරන ලද, නමුත් දෙවියන් වහන්සේ විසින් තෝරාගනු ලැබූ, සහ අනර්ඝ, ඔබ ද සජීවී ගල් මෙන්, ආත්මික පූජා ඔප්පු කිරීම සඳහා ආත්මික ගෘහයක්, ශුද්ධ පූජක පන්තියක් ගොඩනඟනු ලැබේ. දෙවියන් වහන්සේ යේසුස් ක්‍රිස්තුස් වහන්සේ විසිනි. එබැවින් ශුද්ධ ලියවිල්ලෙහි ද එය අඩංගු වේ: බලව, මම සියොන්හි තෝරාගත්, අනර්ඝ මුල් ගලක් තබමි. එබැවින් ඔහු අනර්ඝ බව විශ්වාස කරන ඔබට, නමුත් අකීකරු අයට, ඉදිකිරීම් කරන්නන් ඉඩ නොදුන් ගල, කෙළවරේ හිසක් ද, පැකිලීමේ ගලක් ද, පැකිලීමේ ගලක් ද, වරදේ පර්වතයක් ද වන්නේ ය. වචනයෙන්, අකීකරු වීම; නමුත් ඔබ තෝරාගත් පරම්පරාවක්, රාජකීය පූජක පන්තියක්, ශුද්ධ ජාතියක්, සුවිශේෂී සෙනඟක්; අන්ධකාරයෙන් තම ආශ්චර්යවත් ආලෝකයට ඔබව කැඳවාගත් තැනැත්තාගේ ප්‍රශංසාව ඔබ ප්‍රකාශ කරන පිණිස” - 1 පේතෘස් 2: 4-9

පල්ලියේ අත්තිවාරම කවුරුන්ද යන්න ගැන අපොස්තුළු පාවුල් අපට කිසිදු සැකයක් ඉතිරි කළේ නැත. තවද මෙම අත්තිවාරම මත තබා ඇති ඕනෑම ද්‍රව්‍යයක් උත්සාහ කරනු ඇත: එය අධ්‍යාත්මික ගොඩනැගිල්ලේ, පල්ලියේ කොටසක් වීමට සුදුසු දැයි සොයා බැලීමට.

“මක්නිසාද අපි දෙවියන්වහන්සේ සමඟ එක්ව වැඩකරන්නෝය: නුඹලා දෙවියන්වහන්සේගේ පාලනයය, නුඹලා දෙවියන්වහන්සේගේ ගොඩනැඟිල්ලය. මට ලබා දී ඇති දෙවියන් වහන්සේගේ වරප්‍රසාදය අනුව, ප්‍රඥාවන්ත නිර්මාණකරුවෙකු ලෙස, මම අත්තිවාරම දැමුවෙමි, තවත් අයෙකු එය ගොඩනඟයි. නමුත් සෑම මනුෂ්‍යයෙක්ම එය ගොඩනඟන්නේ කෙසේදැයි විමසිලිමත් විය යුතුය. මක්නිසාද යේසුස් ක්‍රිස්තුස් දමා ඇති අත්තිවාරම හැර වෙනත් අත්තිවාරමක් දැමිය නොහැක. යමෙක් මේ අත්තිවාරම මත රන්, රිදී, වටිනා ගල්, ලී, පිදුරු, පිදුරු ආදිය ගොඩනඟන්නේ නම්; සෑම මනුෂ්‍යයෙකුගේම ක්‍රියා ප්‍රකාශ කරනු ලැබේ. ගින්නෙන් සෑම මනුෂ්‍යයෙකුගේම ක්‍රියා කවරාකාරදැයි පරීක්ෂා කරනු ඇත. යමෙක් ඔහු විසින් ගොඩනඟන ලද කාර්යයක් පවතින්නේ නම්, ඔහුට විපාකයක් ලැබෙනු ඇත. යමෙක්ගේ වැඩ පිළිස්සී ගියොත්, ඔහුට පාඩුවක් සිදු වේ. එහෙත් ගින්නෙන් මෙන් ය. ඔබ දෙවියන් වහන්සේගේ මාලිගාව බවත් දෙවියන් වහන්සේගේ ආත්මය ඔබ තුළ වාසය කරන බවත් ඔබ දන්නේ නැද්ද? යමෙක් දෙවියන් වහන්සේගේ මාලිගාව අපවිත්‍ර කරන්නේ නම්, දෙවියන් වහන්සේ ඔහු විනාශ කරන සේක. මන්ද, දෙවියන් වහන්සේගේ මාලිගාව ශුද්ධ ය, ඔබ කුමන මාලිගාව ද? ~ 1 කොරින්ති 3:9-17

තවද, මතෙව් 16වන පරිච්ඡේදයේ 18වන පදයේද යේසුස් මෙසේද පැවසුවා. අපායේ දොරටු ඊට විරුද්ධ නොවන්නේය.”

"නිරයේ දොරටු" යන මෙම යෙදුම තේරුම් ගැනීමට එය ලියා ඇති ඉතිහාසයේ සන්දර්භය සහ එය ලියා ඇති ලෝකයේ කුමන ස්ථානයද යන්න අප තේරුම් ගත යුතුය.

"නිරයේ දොරටු" - (ජිනීවා බයිබල් අධ්‍යයන සටහන් එය මෙසේ පැහැදිලි කරයි):

“පල්ලියේ සතුරන් ශක්තිමත් රාජ්‍යයකට සංසන්දනය කර ඇත, එබැවින් “දොරටු” යන්නෙන් අදහස් කරන්නේ ප්‍රඥාවන්ත සූදානමකින් සහ බලකොටුවලින් ශක්තිමත් කරන ලද නගර වන අතර එහි තේරුම මෙයයි: සාතන්ට කපටි හෝ ශක්තියෙන් කළ හැකි ඕනෑම දෙයක්. පාවුල්ද ඒවා බලකොටු ලෙස හඳුන්වයි. (2 කොරින්ති 10:4).

තවද, බයිබල් කාලවලදී, විනිශ්චය සිදු කරනු ලබන ස්ථානය වූයේ නුවරක දොරටුවයි. සෑම දොරටු නගරයක් සඳහාම ප්‍රඥාවන්තයන් තෝරාගනු ලබන්නේ නගරයට ඇතුල් වන දොරටුවේ වාඩි වීමටය. විනිශ්චය කළ යුතු මිනිසුන් අතර ප්‍රශ්නයක් තිබේ නම්, එය සිදු වන්නේ නගරයේ දොරටුව අසල ය. ඊට අමතරව, නගරයට ඇතුළු වීමට අවසර දී ඇත්තේ කාටද යන්න සහ සමහර විට පිටව යාමට අවසර දී ඇත්තේ කාටද යන්න තීරණය කිරීම සඳහා මෙම ප්‍රඥාවන්තයන් ගේට්ටුව අසල තබා ඇත.

"ඔබේ දෙවි සමිඳාණන් වහන්සේ ඔබට දෙන ඔබේ ගෝත්‍රවල සියලු දොරටු තුළ විනිශ්චයකරුවන් සහ නිලධාරීන් ඔබ පත් කළ යුතු ය; ඔවුන් සාධාරණ විනිශ්චයකින් සෙනඟ විනිශ්චය කරනු ඇත." ~ ද්විතීය කථාව 16:18

එබැවින් යේසුස් පැවසූ දෙය: "නිරයේ දොරටු පල්ලියට එරෙහිව නොපවතියි"; ඔහු පවසමින් සිටියේ: නිරයේ විනිශ්චයන් හෝ චෝදනා, ඔහුගේ සැබෑ ජනයාගේ අධ්‍යාත්මික ස්ථාවරය පහත හෙළීමට ඉඩ නොදෙන බවයි. ඉතිහාසය පුරාවටම, බොහෝ වාරයක් පල්ලියේ ධුරාවලියක් තුළ කුහක නායකත්වය, සැබෑ කිතුනුවන්ට එරෙහිව විනිශ්චය කරනු ඇත, ඔවුන් සිරගත කිරීමට, වධහිංසා පැමිණවීමට සහ මරණයට පත් කිරීමට. නමුත් කුහකයින් අතින් දුක් විඳින සැබෑ කිතුනුවන්ට යේසුස් ක්‍රිස්තුස් සමඟ ස්වර්ගයේ සදාකාලික විපාකයක් ලැබෙනු ඇත. සැබෑ ක්‍රිස්තියානීන්ට එරෙහිව නිරයේ දොරටු ජයගත්තේ නැත. නුමුත් කුහක විනිශ්චයකරුවන්ට විරුද්ධව ඔව්හු ජයගත්හ, මන්ද කුහකයන් නිරයට හෙළනු ලැබූ බැවිනි.

  • “ඔබට විරුද්ධව සාදන කිසිම ආයුධයක් සාර්ථක නොවන්නේය. විනිශ්චයේදී ඔබට විරුද්ධව නැඟී සිටින සෑම භාෂාවක්ම ඔබ හෙළා දකිනු ඇත. සමිඳාණන් වහන්සේගේ දාසයන්ගේ උරුමය මෙය ය, ඔවුන්ගේ ධර්මිෂ්ඨකම මාගෙන් ය, සමිඳාණන් වහන්සේ වදාරන සේක. ~ යෙසායා 54:17
  • “යහපත් මිනිසෙක් සිතේ ඇති යහපත් නිධානයෙන් යහපත් දේ ද නපුරු මිනිසා නපුරු වස්තුවෙන් අයහපත් දේ ද මතු කරයි. නුමුත් මම ඔබට කියමි, මනුෂ්‍යයන් කියන සෑම නිෂ්ඵල වචනයක්ම විනිශ්චය දවසේ දී ඔවුන් ගණන් දිය යුතු ය. මක්නිසාද ඔබේ වචනවලින් ඔබ යුක්ති සහගත වනු ඇත, ඔබේ වචනවලින් ඔබ හෙළා දකිනු ඇත. ~ මතෙව් 12:35-37

ප්‍රේරිත පාවුල් පැහැදිලිවම ප්‍රකාශ කළ පරිදි, සෑම කිතුනුවෙකුම ස්ථිර පදනම වන යේසුස් ක්‍රිස්තුස් වහන්සේ මත ගොඩනගනු ඇත. ඔවුන් සැබෑ ක්‍රිස්තියානීන් දැයි ඔප්පු කිරීමට ඔවුන්ව ගින්නෙන් පරීක්ෂා කරනු ඇත. ගින්න ආකාර දෙකකින් පැමිණේ: කිතුනුවකු මුහුණ දෙන පරීක්ෂාවන් සහ ශුද්ධාත්මයාණන්ගේ අභිෂේක කිරීම යටතේ දේශනා කරන ලද දෙවියන් වහන්සේගේ වචනය.

සත්‍ය සභාව නිරයේ දොරටුවලින් ජය නොගන්නේ ජේසුස් වහන්සේ තම වචනයෙන් තම සභාව පවිත්‍ර කරන බැවිනි.

“ස්වාමිපුරුෂයෙනි, ක්‍රිස්තුස් සභාවට ප්‍රේම කර, ඒ සඳහා තමාවම කැප කළාක් මෙන්, ඔබේ භාර්යාවන්ට ප්‍රේම කරන්න. ඔහු එය විශුද්ධ කිරීමටත්, වතුරෙන් සෝදා පිරිසිදු කිරීමටත්, පැල්ලමක් හෝ රැලි නැති හෝ එවැනි දෙයක් නැති තේජාන්විත පල්ලියක් තමාට ඉදිරිපත් කරන පිණිසය. නමුත් එය ශුද්ධ හා කැළැල් රහිත විය යුතුය. ~ එපීස 5:25-27

මතෙව් 16 වන පරිච්ඡේදයේ 19 වන පදයේ යේසුස් පැහැදිලිවම මෙසේ පවසයි.

"තවද මම ඔබට ස්වර්ග රාජ්‍යයේ යතුරු දෙමි: ඔබ පොළොවෙහි බඳින ඕනෑම දෙයක් ස්වර්ගයෙහි බඳිනු ලැබේ. ~ මතෙව් 16:19

දෙවියන් වහන්සේගේ වචනය ශුද්ධාත්මයාණන්ගේ මඟ පෙන්වීම යටතේ දේශනා කරන ලදී: ස්වර්ග රාජ්‍යයේ යතුරු එකට ය. පෘථිවියේ සිටින අයට ස්වර්ගයේ දොර විවෘත කරන්නේ ඔවුන් ය.

ශුද්ධ ලියවිල්ල පිළිබඳ දැනුම අනිසි ලෙස භාවිතා කිරීම, ඔහුගේ කාලයේ සිටි ආගමික කුහකයින් සමඟ කටයුතු කිරීමේදී යේසුස් ක්‍රිස්තුස් විසින්ම දැඩි ලෙස හෙළා දකින ලදී. කුහකයෝ ශුද්ධ ලියවිලිවල යතුර උදුරා ගනු ඇත, වෙනත් ආත්මයන්ට ස්වර්ග රාජ්‍යයට ඇතුළු වීමට බාධාවක් විය.

“නීතිඥවරුනි, ඔබට වන විපතක මහත! මක්නිසාද ඔබ දැනුමේ යතුර උදුරාගත්තහුය. ~ ලූක් 11:52

දොරක් විවෘත කිරීමට හෝ වැසීමට යතුරු භාවිතා කළ හැක. නැතහොත් අගුලු දැමීමට හෝ යමෙකු වෙනුවෙන් යමක් මුදා හැරීමට. යතුරු ඔහුට අයිති බව යේසුස් පැහැදිලිවම පැවසුවා.

“පිලඩෙල්ෆියා සභාවේ දේවදූතයාට ලියන්න. මේ දේවල් පවසන්නේ ශුද්ධ තැනැත්තා, සැබෑ තැනැත්තා, දාවිත්ගේ යතුර ඇති තැනැත්තා, විවෘත කරන තැනැත්තා, කිසිවෙකු වසා නොගනියි. වසා දමයි, කිසි මිනිසෙක් අරින්නේ නැත" ~ එළිදරව් 3:7

ඒ වගේම යේසුස් පැහැදිලිවම කිව්වා, එම යතුරු, නිරයේ සහ මරණයේ යතුරුද වේ. මක්නිසාද යත්, ශුභාරංචිය ප්‍රතික්ෂේප කරන අය, ශුභාරංචියේ එම යතුරෙන්, හෙළා දකිනු ඇත.

“ජීවත්වී සිටි, මිය ගිය තැනැත්තා මමය. බලන්න, මම සදහටම ජීවත්ව සිටිමි, ආමෙන්; නිරයේ සහ මරණයේ යතුරු ඔබ සතුව ඇත. ~ එළිදරව් 1:18

හරි දේ සහ වැරදි දේ තහවුරු කරන්නේ දෙවියන් වහන්සේගේ වචනයයි. එබැවින් අපට දෙවියන් වහන්සේගේ වචනය භාවිතා කළ හැක්කේ පුද්ගලයෙකුගේ ජීවිතයේ පාපය හෙළි කිරීමෙන් ආත්මයකට නිදහස ලබා දෙන හෝ නරක ආත්මයක් බැඳ තබන යතුරු ලෙස පමණි. අපි පල්ලියේ ගැටලු සමඟ කටයුතු කරන විට, බයිබලය අපට දෙන පිළිවෙළ අනුගමනය කළ යුතු බව මෙයට ඇතුළත් වේ.

“තවද ඔබේ සහෝදරයා ඔබට විරුද්ධව වරදක් කළොත්, ගොස් ඔබ සහ ඔහු අතර පමණක් ඔහුගේ වරද ඔහුට කියන්න. නමුත් ඔහු ඔබට ඇහුම්කන් නොදෙන්නේ නම්, සාක්ෂිකරුවන් දෙතුන් දෙනෙකුගේ මුඛයෙන් සෑම වචනයක්ම තහවුරු වන පරිදි තවත් එකක් හෝ දෙදෙනෙකු ඔබ සමඟ රැගෙන යන්න. ඔහු ඒවා ඇසීම අතපසු කරන්නේ නම්, එය සභාවට දන්වන්න, නමුත් ඔහු සභාවට සවන් දීම නොසලකා හරින්නේ නම්, ඔහු ඔබට මිථ්‍යාදෘෂ්ටික මිනිසෙකු හා අයකැමියෙකු මෙන් වේවා. සැබැවින් ම මම ඔබට කියමි, ඔබ පොළොවෙහි බඳින ඕනෑම දෙයක් ස්වර්ගයෙහි බඳිනු ලබන්නේ ය; ~ මතෙව් 18:15-18

ශුද්ධාත්මයාණන් විසින් මෙහෙයවන ලද දෙවියන් වහන්සේගේ වචනය, යේසුස් ක්‍රිස්තුස් මාර්ගයෙන් ස්වර්ගයේ සිට අප වෙත එවන ලද යතුරු වේ. ඔවුන්ව “ස්වර්ග රාජ්‍යයේ යතුරු” ලෙස හඳුන්වන්නේ ඒ නිසයි.

"තවද මම ඔබට ස්වර්ග රාජ්‍යයේ යතුරු දෙමි: ඔබ පොළොවෙහි බඳින ඕනෑම දෙයක් ස්වර්ගයෙහි බඳිනු ලැබේ. ~ මතෙව් 16:19

නැවතත්, එය දෙවියන් වහන්සේගේ වචනය පමණක් නොවේ. නමුත් එය ශුද්ධාත්මයාණන්ගේ මඟ පෙන්වීම යටතේ දෙවියන් වහන්සේගේ වචනයයි. ඔවුන්ගේ ජීවිතයේ ශුද්ධාත්මයාණන්ගේ මඟ පෙන්වීමෙන් තොරව දේවසේවයට දෙවියන් වහන්සේගේ වචනය ඔවුන්ගේ අතට ගෙන එය නිසි ලෙස පරිපාලනය කළ නොහැක.

“ගැළවීමේ හිස්වැස්ම ද දෙවියන් වහන්සේගේ වචනය වන ආත්මයේ කඩුවද ගන්න” - එපීස 6:17

එබැවින් මම නැවත වරක් ප්‍රකාශ කරමි: නිරයේ දොරටු පල්ලියට එරෙහිව කිසි විටෙකත් ජයගෙන නැත! මක්නිසාද සභාව සඳහා එකම පදනම යේසුස් ක්‍රිස්තුස් වහන්සේය. පල්ලියේ සෑම කෙනෙකුම පෙළගැසෙන ප්‍රධාන මුල්ගල ඔහුය. දෙවියන් වහන්සේගේ සැබෑ සෙනඟට සැබෑ ශුභාරංචිය පරිපාලනය කිරීම සඳහා ඔහු තම සැබෑ අමාත්‍යාංශයට ස්වර්ග රාජ්‍යයේ යතුරු ලබා දී ඇත.

 

 

 

si_LKසිංහල
TrueBibleDoctrine.org

නිදහස්
දැක්ම