ස්තුතිවන්ත වීම

"ස්තූතිවන්ත වීම අප සතු දේ ප්‍රමාණවත් ලෙස හැරවයි."

අපි බලවත් දෙවිට සේවය කරමු; ඔහු අපව බේරා ගන්නා අතර මේ ගැන අපි ඔහුට ස්තූතිවන්ත වෙමු. අද අපි බලමු ස්තූතිවන්ත වීම ගැන බයිබලයේ පවසන්නේ කුමක්ද සහ දෙවියන්ගේ දරුවන් වන අපට එය කෙතරම් වැදගත්ද කියා. සෑම දෙයකදීම අප ස්තූතිවන්ත වීම දෙවියන් වහන්සේට අවශ්‍ය බව ඔබ දන්නවාද? දෙවියන් වහන්සේ අපව තම ජනතාව ලෙස හැඳින්වූයේ සැමවිටම ස්තූතිවන්ත වන ලෙසය. මෙන්න ඇමරිකාවේ, 1863 දී අපට ස්තූති කිරීමේ දිනයක් සම්මත කරගත් ජනාධිපතිවරයෙක් සිටියේය. ඔබට ස්තූති කිරීමේ දිනයක් පත් කිරීම වැදගත් යැයි ඇමරිකානු රජයේ මිනිසුන් සිතනවා යැයි ඔබට සිතා ගත හැකිද? නමුත් වසරකට වරක් ස්තූති කිරීමේ පුරුද්ද සැමරීම පමණක් ප්‍රමාණවත් නොවේ.

දෙවියන් වහන්සේ කැමතියි අප සැම විටම ස්තූතිවන්තව සිටිනවාට.

කොලොස්සි 3:17

තවද ඔබ වචනයෙන් හෝ ක්‍රියාවෙන් කුමක් කළත්, කරන්න සියල්ලන්ම ජේසුස් ස්වාමින් වහන්සේගේ නාමයෙන් දෙවියන් වහන්සේට සහ පියාණන් වහන්සේට ස්තූති කරමින්. "

අප කුමක් කළත් දෙවියන් වහන්සේට ස්තූති කළ යුතු බවත් එය ස්වාමින්ගේ නාමයෙන් කළ යුතු බවත් මෙම ධර්ම ග්‍රන්ථය අපට දන්වයි. ස්තුතිවන්ත මිනිසුන් වීමට අභියෝග කරන සහ ධෛර්යමත් කරන ශුද්ධ ලියවිලි පද වලින් බයිබලය පිරී ඇත. ගීතාවලිය අපට උගන්වන්නේ ස්තුති දීමෙන් ඔහුගේ පැමිණීමට පෙර එන ලෙසයි.

ගීතාවලිය 100: 4

“ස්තුති දීමෙන් ඔහුගේ දොරටුවලට ඇතුළු වන්න, හා ඔහුගේ උසාවියට ප්‍රශංසා කරමින්: ඔහුට ස්තූති කරන්න, හා ඔහුගේ නමට ආශීර්වාද කරන්න.

ස්තුතිවන්ත විය යුතු බවට බයිබලයේ බොහෝ ධර්ම ග්‍රන්ථ වල අපට උපදෙස් දී ඇත. ”

කොලොස්සි 3:15

තවද, දෙවියන් වහන්සේගේ සමාදානය ඔබේ හදවත් තුළ පාලනය කිරීමට ඉඩ දෙන්න, එයට ඔබ එක් ශරීරයක් තුළ කැඳවනු ලැබේ. තවද ඔබ ස්තුතිවන්ත වන්න. ”

මට අවශ්යය! මට අවශ්යය! මට අවශ්යය! ඔබට ඇති දෙයට ස්තූතිවන්ත වන්න

දෙවියන් වහන්සේ සිය සියලු ජනයාට ස්තූති කරන ලෙස ඉල්ලා සිටින අතර, අප සතුව ඇති දේ ගැන අප ස්තූතිවන්ත වනවාට දෙවියන් වහන්සේ කැමතියි. අපි විශාල නිවසක ජීවත් වන විට හෝ සිටින විට පමණක් ස්තූතිවන්ත විය යුතු යැයි දෙවියන් වහන්සේ පවසන්නේ නැත. ඇත්ත වශයෙන්ම, ඔබට බැංකුවේ ඩොලර් මිලියනයක් තිබේ නම් හෝ එයට පමණක් ස්තූතිවන්ත විය යුතු යැයි බයිබලයේ කිසිඳු ස්ථානයක් කිසිවෙකුට සොයා ගත නොහැක. ඔබට කාර් දෙකක් තිබේ නම් හෝ තිබියදී පමණක් ස්තූතිවන්ත විය යුතු යැයි දෙවියන් වහන්සේ කියන්නේ නැත. දෙවියන් වහන්සේ අපව අමතන්නේ උන් වහන්සේ දැනටමත් අපට ලබා දී ඇති දේවලට ස්තූති කිරීමට ය. ඊයේ අපට ස්තූති කිරීමට කාලය ගත නොහැකි වූ නිසා අද අපට ආශීර්වාද කිරීමට දෙවියන්ට කාලය ගත නොහැකි නම් කුමක් කළ යුතුද? මෙන්න ඇමරිකාවේ සහ සමහර විට ලෝකයේ බොහෝ ස්ථානවල, අපි ජීවත් වන්නේ මට අවශ්‍යයි, මට අවශ්‍යයි, මට අවශ්‍ය යැයි මිනිසුන් දිගින් දිගටම කියන සමාජවල ය. මිනිසුන්ට සෑම විටම යමක් අවශ්‍ය බව පෙනේ, නමුත් ඔවුන් සතුව ඇති දේ ගැන කලාතුරකින් ස්තූති කරන බව පෙනේ. දෙවියන් වහන්සේ අභියෝග කරන්නේ අප සතුව ඇති දේ ගැන ස්තූති කරන ලෙසයි.

1 තිමෝති 6: 6-10

“6 නමුත් තෘප්තිමත් භාවයක් ඇති දේව භක්තිය මහත් ලාභයකි.

7 මක්නිසාද අපි කිසිවක් මේ ලෝකයට ගෙනාවේ නැත, අපට කිසිවක් පිටතට ගෙන යාමට නොහැකි බව නිසැකයි.

8 ආහාර සහ ඇඳුම් පැළඳුම් තිබීමෙන් අපි එයින් සෑහීමකට පත් වෙමු.

9 නමුත් පොහොසත් අය පරීක්‍ෂණයට හා උගුලට හසු වන අතර මිනිසුන් බොහෝ විනාශයන් හා විනාශයන්හි ගිල්වන බොහෝ මෝඩ හා වේදනාකාරී ආශාවන්ට වැටෙති.

10 මක්නිසාද මුදලට ඇති ඇල්ම සියලු නපුරේ මුල ය: සමහරු ආශාවෙන් සිටියදීත්, ඔවුන් ඇදහිල්ලෙන් වැරදි කර බොහෝ දුකට පත් වී ඇත. "

තෘප්තිමත් වීමෙන් දේව භක්තිය ලැබීම විශාල වාසියක් බව පාවුල් තිමෝතිට දැනුම් දුන්නේය. ඔබට දැනටමත් ඇති දෙයින් සෑහීමකට පත් වුවහොත් ස්තූතිවන්ත විය නොහැකි බව ඔබ දන්නවාද? අනෙක් අතට ඔබ ස්තුතිවන්ත නොවන්නේ නම් එයින් සෑහීමකට පත් විය නොහැක. අතෘප්තිය පැමිණෙන්නේ තවත් සියුම් කෙඳිරිගෑම අපට ඇසෙන විට ය. මට අවශ්‍යයි, මට අවශ්‍යයි, මට අවශ්‍යයි කියන කටහper අපේ ජීවිත ගත කරන තුරු හයියෙන්, තව තවත් ඝෝෂාකාරී වන්නට විය. බයිබලය අපට ආහාර හා ඇඳුම් පැළඳුම් ලබා දීමට උගන්වන්නේ එබැවිනි හෝ ඇඳුම් පැළඳුම් මේ සමඟ තෘප්තිමත් වන්න. දෙවියන් වහන්සේට අවශ්‍ය වන්නේ ඔහු දැනටමත් සපයා ඇති දේ ගැන අප ස්තූතිවන්ත වීමයි.

ඊශ්‍රායෙලිතයන් පිළිබඳ කතන්දරයක් මම ඔබ සමඟ බෙදා ගන්නෙමි, එමඟින් සැමවිටම ස්තූති කිරීම කෙතරම් වැදගත්ද යන්න අපට පෙන්වයි. බයිබලය අපට උගන්වන්නේ ඊජිප්තුවරුන් ඊශ්‍රායෙලිතයන්ව වසර ගණනාවක් වහලුන් ලෙස තබාගෙන දෙවියන් වහන්සේගේ සෙනඟ කුරිරු වැඩකටයුතු වලට ලක් කළ බවයි. ඊශ්රායෙල්වරුන්ට සැලකීමේදී ඊජිප්තුවරුන් සැම විටම අසාධාරණ නොවූ නමුත් කාලයත් සමඟ දෙවියන් වහන්සේ ඔවුන් සමෘද්ධිමත් වූ විට ඊජිප්තුවරුන්ට තර්ජනයක් ඇති වූ අතර ඔවුන්ගේ නිදහස පැහැර ගත්හ. මෙය ස්වභාවිකවම ඊශ්රායෙලිතයන් ඊජිප්තුවරුන්ගේ වහල්භාවයෙන් ඔවුන්ව ගලවා ගන්නා ලෙස දෙවියන් වහන්සේට යාච් toා කිරීමට හේතු විය. දෙවියන් වහන්සේ ඔවුන්ගේ යාච් heardාවට සවන් දුන් අතර ඊශ්රායෙල්වරුන් ඊජිප්තුවෙන් පිටතට ගෙන යාමට ගැලවුම්කරුවා වන මෝසෙස් යැව්වේය. දෙවියන් වහන්සේ මෝසෙස් සහ ඊශ්‍රායෙල්වරුන් ඊජිප්තුවෙන් පිටතට ගෙන ගිය පසු, දෙවියන් වහන්සේ ඔවුන්ට පොරොන්දු වූ ඉතා සුවිශේෂී ස්ථානයකට යන ගමනේදී දිවි ගලවා ගැනීමට අවශ්‍ය සියල්ල දෙවියන් වහන්සේ ආශ්චර්යමත් ලෙස ලබා දුන්නේය. දෙවියන් වහන්සේ ප්‍රාතිහාර්යයන් කර ඔවුන්ට අහසින් ආහාර ලබා දුන්නේය. සොයා ගැනීමට නොහැකි තැන දෙවියන් වහන්සේ ඔවුන්ට ජලය දුන්නේ ය. දෙවියන් වහන්සේ සැපයූ කිසිවක් ඔවුන්ට අවශ්‍ය නැත, නමුත් දෙවියන් වහන්සේ දුන් දේවලින් ඊශ්රායෙල්වරුන් සෑහීමකට පත් නොවීය. ඔවුන් වැඩි වැඩියෙන් කටකතා වලට සවන් දුන් අතර මෝසෙස්ට සහ දෙවියන් වහන්සේට විවෘතව හා ලැජ්ජාවකින් තොරව පැමිණිලි කළහ, අපට අවශ්‍යයි, අපට අවශ්‍ය ය, අපට අවශ්‍ය ය. ඊශ්‍රායෙලිතයන් දෙවියන් වහන්සේට පැවසුවේ ඔහු ඔවුන්ට දුන් ආහාර ප්‍රමාණවත් නොවන බවයි. එවිට ඊශ්රායෙලිතයන් ජලය ගැන පැමිණිලි කළ අතර එය ප්රමාණවත් නොවන බව පැවසුවා. ඊශ්රායෙලිතයන් පැමිණිලි කිරීමට ඇත්තෙන්ම දක්‍ෂ බව වරින් වර පෙනුණු අතර ආශ්චර්‍යයෙන් පසු ආශ්චර්යමත් විය. ඔවුන්ගේ පැමිණිලි නොතකා, දෙවියන් වහන්සේ ඊශ්‍රායෙලිතයන් ඔවුන් එනතුරු බලා සිටි ඉතා සුවිශේෂී ත්‍යාගය කරා මඟ පෙන්වීය. අවසාන වශයෙන්, ජීවත් වීමට ඔවුන්ගේම ඉඩමක්! යමෙක් සිතන්නේ ඊශ්‍රායෙලිතයන් මෙතරම් ස්තූති කරනු ඇතැයි කියා ය! නමුත් ඊශ්‍රායෙලිතයන් තමන්ට අයිති ඉඩම බැලීමට මිනිසුන් කණ්ඩායමක් යැවූ විට හොඳ වාර්තාවක් රැගෙන ආපසු පැමිණියේ දෙදෙනෙක් පමණි. සෙසු මිනිසුන් දුටුවේ කළ නොහැකි හෝ නරක දේ ඔවුන්ගේ ඇස් වලින් පමණි. ඊශ්‍රායෙල්වරුන් දෙවියන් වහන්සේගෙන් ලද සුවිශේෂී ත්‍යාගය ගැන විවෘතව සහ ලැජ්ජාවකින් තොරව පැමිණිලි කළහ. දෙවියන් පොරොන්දු වූ ඉඩම ගැන ඔවුහු පැමිණිලි කළහ. දෙවියන් වහන්සේ ඊශ්රායෙලිතයන්ට ඔවුන්ගේ මුළු ගමනම රැකබලා ගත් අතර, ඔවුන්ට අවශ්ය සෑම දෙයක්ම ලබා දුන් නමුත්, ඔවුන්ගේ අතෘප්තිය නිසා, ඊශ්රායෙල්වරුන්ට පොරොන්දු වූ දේශයට යෑම දෙවියන් වහන්සේ තහනම් කළේය. ඊශ්‍රායෙල්වරුන් අවුරුදු 40 ක් පාළුකරයේ සැරිසරන අතර පැමිණිලි කළ අයට පොරොන්දු දේශයේ ජීවත් වීමේ ප්‍රීතිය අත්විඳිය නොහැක.

ඔබට දී ඇති දේ ගැන ස්තුතිවන්ත වන්න!

දෙවියන් වහන්සේට අවශ්‍ය වන්නේ අපට ලබා දී ඇති දේ ගැන අප කෘතඥ වෙනවාට ය. ඔබ වෙනුවෙන් යමෙකු යමක් කළ හෝ ඔබට යමක් දුන් අවසන් අවස්ථාව කවදා ද? ඔබ එම පුද්ගලයාට "ස්තුතියි" කියා පැවසුවාද? සමහර විට ඔබ වෙනුවෙන් උයන්නේ ඔබේ මව විය හැකියි, ඔබ ස්තූති කළා යැයි ඔබ පැවසුවාද? ඔබ පැමිණිලි කර “අම්මේ අපි මෙය නැවත ආහාරයට ගත යුතුද?” යනුවෙන් පැමිණිලි කළාද? දෙවියන් වහන්සේ කැමති අපට දෙන දේ ගැන අප කෘතඥ වෙනවාට ය.

ලූක් 17: 11

11 ඔහු යෙරුසලමට යද්දී සමාරිය සහ ගලීලය මැදින් ගමන් කළේය.

12 ඔහු එක්තරා ගමකට ඇතුළු වන විට leතින් සිටි ලාදුරු රෝගීන් දහ දෙනෙකු ඔහුට හමු විය:

13 ඔව්හු හ vo නඟා, “ජේසුස් වහන්ස, ස්වාමීනි, අපට අනුකම්පා කරන්නැ” යි කී හ.

14 ඔවුන් දුටු විට ඔහු ඔවුන්ට කතා කොට, '' පූජකයන් වෙත ගොස් ඔබ සැම පෙන්වන්න. ඔවුන් යන විට ඔවුන් පවිත්‍ර වූ බව ද සිදු විය.

15 ඔවුන්ගෙන් එක් කෙනෙක්, තමා සුව වූ බව දුටු විට ආපසු හැරී, මහත් හ voiceින් දෙවියන් වහන්සේට ගෞරව කළේය.

16 ඔහුට ස්තූති කරමින් ඔහුගේ පාමුල වැඳ වැටී: ඔහු සමරිතානුවෙකි.

17 ජේසුස් වහන්සේ පිළිතුරු දෙමින්, '' දහ දෙනෙකු පවිත්‍ර කළේ නැද්ද? නමුත් නවය කොහෙද?

18 මේ ආගන්තුකයා හැර දෙවියන් වහන්සේට ගෞරව කිරීමට ආපසු පැමිණි අය හමු වී නැත. ”

අතීතයේදී, ලාදුරු රෝගීන්ට නගරය තුළට ඇතුළු වීමට ඉඩ නොතැබූ අතර කිසිවෙකු සමඟ සම්බන්ධතා පැවැත්වීමටද ඉඩ දුන්නේ නැත. ජේසුස් වහන්සේට සුව කිරීමේ බලයක් ඇති බව ලාදුරු රෝගීන් 10 දෙනාට ආරංචි වූ අතර ඔවුන්ගේ තත්වය ගැන දයාව ඉල්ලා සිටියේය. ගොස් ඔවුන්ට පූජකයාට පෙන්වන ලෙස යේසුස් ඔවුන්ට නිශ්චිත උපදෙස් දුන්නේය. කූඩැල්ලන් ක්‍රියා කළේ ඇදහිල්ලෙන් යේසුස් පැවසූ දේම කළ අතර ආශ්චර්යමත් ලෙස සුවය ලැබීය. යේසුස් වහන්සේ පැවසූ පරිදි සුවය ලබා දුන් නමුත් ස්තුති කිරීමට ආපසු පැමිණියේ ලාදුරු රෝගීන් 10 දෙනාගෙන් එක් අයෙකු පමණි. සෙසු මිනිසුන් නව දෙනා නොමැති බව යේසුස් දැන සිටියේය. එක් අයෙකු ආපසු පැමිණීම ගැන ඔහු සතුටු වූ නමුත් අනෙක් නව දෙනාට ස්තූති කිරීම නොසලකා හැරීම ඔහු දුටුවේය. ලාදුරු රෝගීන් 10 දෙනා මෙන් අපිත් බොහෝ විට දෙවියන් වහන්සේගේ යහපත් ත්‍යාග ලබන්නන් වෙමු. සමහර විට දෙවියන් වහන්සේ අපේ යාච් answersාවලට පිළිතුරු දෙනු ඇත, සමහර විට ඔහු අපව සුව කරයි, සමහර විට ඔහු අපට ආහාර සපයයි, සමහර විට ඔහු ප්‍රවාහන පහසුකම් සපයයි, නමුත් බොහෝ විට අපි කුෂ්ඨ රෝගීන් නව දෙනා හා සමාන වන්නට මම බිය වෙමි. අපි යේසුස්ගෙන් අපේ තෑග්ග සුළුකොට සලකන අතර ස්තූති කිරීමට අමතක නොකර අපි පැන ගියෙමු. දෙවියන් වහන්සේ කැමති පරිදි අපි කරන සෑම දෙයක්ම අප කරමින් සිටින අතර, යේසුස් වහන්සේ අපට පෙන්වන ආකාරයටම උපදෙස් පිළිපදිමින් සිටියත්, අපි ස්තූතිවන්ත නොවන්නේ නම්, දෙවියන් වහන්සේ කළ දේ අගය කිරීමට කාලය ලබා නොගත් ලාදුරු රෝගීන් නව දෙනා මෙන් අපිත් වෙමු. ඔබට දෙන දේට ස්තූති කිරීමට මතක තබා ගන්න. දෙවියන් වහන්සේට අවශ්‍ය වන්නේ අන් අය අප වෙනුවෙන් කරන දේ ගැන තම තරුණයින් ස්තූතිවන්ත වීමයි. මෙයින් අදහස් කරන්නේ ඔබේ මව සහ පියා සහ ඔවුන් කරන දේ ගැන ස්තූතිවන්ත විය යුතු බවයි. එසේම, අන් අයට ස්තූතිවන්ත වන්න සහ ඔවුන් ඔබ වෙනුවෙන් කරන දේ, සමහර විට යමෙකුට ඔබට යාමට අවශ්‍ය ස්ථානයක් සඳහා ගමනක් ලබා දීමට හැකි වේ නම්, ඔවුන්ට ස්තූති කිරීමට වග බලා ගන්න.

ජීවිතයේ ඔබ සිටින තැන ගැන ස්තූතිවන්ත වන්න!

දෙවියන් වහන්සේට අවශ්‍ය වන්නේ අප සතුව ඇති දේ ගැන අප ස්තූතිවන්ත වීමයි. අපට ලබා දී ඇති දේ ගැන අප ස්තූතිවන්ත වන අතර දෙවියන් වහන්සේට අවශ්‍ය වන්නේ ජීවිතයේ අප සිටින තැන ගැන අප ස්තූතිවන්ත වීමයි. දැන් මම පෝල් සහ සීලස්ගේ වාර්තාව ඔබ සමඟ බෙදා ගැනීමට කැමතියි.

ක්‍රියා 16: 19-26

19 තම ජයග්‍රහණයේ බලාපොරොත්තුව නැති වී ගොස් ඇති බව දුටු ඇගේ ස්වාමිවරුන් පෝල් සහ සීලස් අල්ලා වෙළෙඳපොළට පාලකයන් වෙත යොමු කළහ.

20 ඔවුන්ව මහේස්ත්‍රාත්වරුන් වෙත ගෙනාවා: යුදෙව්වන් වූ මේ මිනිසුන් අපේ නගරයට බොහෝ කරදර කරති.

21 තවද, රෝමවරුන් වශයෙන් අපට පිළිගැනීමට හා පිළිපැදීමට හෝ නීත්‍යානුකූල නොවන සිරිත් විරිත් උගන්වන්න.

22 එවිට සමූහයා ඔවුන්ට විරුද්ධව නැඟී සිටියහ. මහේස්ත්‍රාත්වරුන්ගේ ඇඳුම් ඉරා දමා ඔවුන්ට පහර දෙන ලෙස අණ කළහ.

23 ඔවුන් පිට බොහෝ ඉරි තැබූ විට, ඔවුන්ව සිරගෙට දමා, ඔවුන්ව ආරක්‍ෂිතව තබා ගන්නා ලෙස ජේලර්ට චෝදනා කළහ:

24 එවැනි චෝදනාවක් ලැබීමෙන් පසු, ඔවුන්ව අභ්යන්තර සිරගෙදරට තල්ලු කර, තොගයේ ඔවුන්ගේ පාද වේගයෙන් තැබූහ.

25 මධ්‍යම රාත්‍රියේදී පෝල් සහ සීලස් යාච්yedා කරමින් දෙවිට ප්‍රශංසා ගී ගයති: සිරකරුවන්ට එය ඇසුණි.

26 හදිසියේම මහා භූමිකම්පාවක් සිදු වූ අතර එමඟින් බන්ධනාගාරයේ අත්තිවාරම සොලවනු ලැබීය: වහාම සියලු දොරවල් විවෘත වූ අතර සෑම කෙනෙකුගේම පටි ගැලවී ගියේය.

දේව වචනය ඉගැන්වූ නිසා පෝල් සහ සීලස් සිරගත කෙරිණි. මහේස්ත්‍රාත්වරුන් විසින් දෙදෙනාට පහර දුන් අතර පසුව ඔවුන්ගේ වළලුකර ලී බඩු වලින් බැඳ තබන ලදී. පෝල් සහ සීලස් දුෂ්කර තත්වයක සිටි අතර බොහෝ දුරට දැඩි වේදනාවක් ඇති විය. මධ්‍යම රාත්‍රියේදී පෝල් සහ සීලස් දෙවියන් වහන්සේට ප්‍රශංසා කිරීමට හා යාච් toා කිරීමට පටන් ගත්හ. ඔවුන් සිරගතව සිටීම ඔවුන්ට වැදගත් නැත. පෝල් සහ සීලස් දෙවියන් වහන්සේට ප්‍රශංසා කිරීමට යමින් සිටියහ. එවිට දෙවියන් වහන්සේ භූමිකම්පාවක් එවූ අතර පෝල් සහ සීලස් සිරගෙයින් නිදහස් විය. ඔබ කුමන තත්වයක සිටියත් හෝ ඔබ ගොරෝසුවක් ලෙස හැඳින්වුවත් ස්තූතිවන්තයෙකු ලෙස ඔබ ප්‍රසිද්ධද? ඔබට නිවැරදි ලෙස කිසිවෙකුට කිසිවක් කළ නොහැකි යැයි නිතරම මැසිවිලි නගන්නේ ඔබද? මම ඔබට රහසින් ඉඩ දෙන්නම්, ඔබ පැමිණිලි කරන්නා සහ ගොරෝසුවක් නම්, කිසිවෙකු ඔබ වටා සිටීමට කැමති නැත. ස්තුතිවන්ත වන මිනිසුන් සමඟ සිටීමට මිනිසුන් කැමතියි.

යක්ෂයාට අවශ්‍ය වන්නේ අපේ ජීවිතවලට පැමිණ අපට “නම්” රෝගය ලබා දීමයි. මට මීට වඩා හොඳ ලකුණු ගන්න පුළුවන් නම්. මගේ දෙමාපියන් පොහොසත් නම්. මට මගේ සහෝදරයා සමඟ බෙදා ගැනීමට සිදු නොවන්නේ නම්. අපට වඩා හොඳ නිවසක් තිබේ නම්. මට වෙනත් පවුලක් සිටියා නම්. මෙම ලැයිස්තුව නිමක් නැතිව දිගින් දිගටම පැවතිය හැකිය. යක්ෂයාට අවශ්‍යය නම්, "මම විතරක් නම්" කියන දෘෂ්ටියෙන් ජීවිතය දෙස බැලීම ඊටත් වඩා තිබේ, මට අවශ්‍ය, මට අවශ්‍ය, මට අවශ්‍ය ය. "පමණක් නම්" රෝගයට විසඳුම නම් ඔබ සතුව දැනටමත් තිබෙන දේට ස්තූතිවන්ත වීමයි. දෙවියන් වහන්සේට අවශ්‍ය වන්නේ අප ස්තූතිවන්ත වීමයි. දෙවියන් වහන්සේ අපට කරන අභියෝගය එයයි. ස්තූති කිරීම කලාතුරකින් පුද්ගලයෙකුගේ මූල්‍ය තත්ත්වය හා සම්බන්ධයක් ඇති බව ඔබ දන්නවාද? විශාල මුදලක් තිබීම සහ බොහෝ දේ හිමි කර ගැනීම මිනිසුන්ට ස්තූති නොකරයි. සුළු මුදලක් ඇති බොහෝ අය මම දනිමි, නමුත් ඔවුන් ඉතා ස්තූතිවන්ත වන අතර, බොහෝ ස්තූතිවන්ත නොවන, බොහෝ මුදල් ඇති පුද්ගලයින් මම දනිමි. මට විශ්වාසයි, දෙවියන් වහන්සේ දැනටමත් ඔබට දී ඇති දෙයට ඔබ ස්තූතිවන්ත වුවහොත්, සියල්ල හදිසියේම යහපත් වන බව පෙනෙන අතර, ඔබ පුදුම සහගත ලෙස සතුටට පත් වනු ඇත.

ගීතයේ කතුවරයා වන “ඉට් වෙල් විත් මයි සෝල්” හොරටියෝ ස්ෆැෆර්ඩ්, ඔහුගේ බිරිඳ සහ දරුවන් පස් දෙනා සමඟ එක්සත් ජනපදයේ, චිකාගෝ නගරයේ ජීවත් විය. අවාසනාවන්ත ලෙස ඔවුන්ගේ පුත්‍රයා නියුමෝනියාවෙන් මිය ගියා. ඔවුන්ගේ පුත්රයා මියගිය අවුරුද්දේම ස්ෆැෆර්ඩ් මහතාගේ සාර්ථක ව්යාපාරික කටයුතු ද අහිමි විය. අවුරුදු කිහිපයකට පසු ඔහුගේ බිරිඳ සහ දියණියන් යුරෝපයට නැවක සිටියහ. අවාසනාවන්ත ලෙස නෞකාව වෙනත් නැවක ගැටී ඇති අතර අනතුරෙන් ඔහුගේ දියණියන් මිය ගියා. විනාශකාරී ආරංචිය දැනගත් ස්ෆැෆර්ඩ් මහතා තම බිරිඳ හමුවීමට නැවක් රැගෙන ගොස් තම දියණියන් ගැන ශෝක විය. “එය මගේ ආත්මය සමඟ හොඳයි” යන ගීතයට ඔහු ප්‍රසිද්ධ ගීත රචනා කළේ ඉන්පසුව ය.

(සිංදුව)

ගඟක් මෙන් සාමය මාගේ මාවතට පැමිණෙන විට
මුහුදේ පිපිරීම් වැනි ශෝකය පෙරළෙන විට
මගේ දේ කුමක් වුවත්, ඔබ මට කීමට ඉගැන්නුවා
එය හොඳයි, එය මගේ ආත්මය සමඟ හොඳයි

(ගායනය)

එය හොඳයි (එය හොඳයි)
මගේ ආත්මය සමඟ (මගේ ආත්මය සමඟ)
එය හොඳයි, එය මගේ ආත්මය සමඟ හොඳයි

සාතන් බුෆේ කළ යුතු වුවත් පරීක්‍ෂණ පැමිණිය යුතුය
මෙම පුපුරන සහතිකය පාලනය කිරීමට ඉඩ දෙන්න
ක්‍රිස්තුස් වහන්සේ (ඔව්, ඔහු ඇත) මගේ අසරණ දේපල සැලකුවේය
තවද මාගේ ආත්මය උදෙසා ඔහුගේම ලේ වගුරුවා ඇත

(ගායනය)

එය හොඳයි (එය හොඳයි)
මගේ ආත්මය සමඟ (මගේ ආත්මය සමඟ)
එය හොඳයි, එය මගේ ආත්මය සමඟ හොඳයි

මගේ පව්, ඔහ්, මෙම තේජාන්විත සිතුවිල්ලේ සතුට (සිතුවිල්ලක්)
මගේ පාපය, අර්ධ වශයෙන් නොව සමස්තය (සෑම බිට් එකක්ම, සෑම බිට් එකක්ම, සියල්ලම)
කුරුසියේ ඇණ ගසා ඇත, මම එය තවත් නොඉවසමි (ඔව්!)
ස්වාමින් වහන්සේට ප්‍රශංසා කරන්න, ස්වාමින් වහන්සේට ප්‍රශංසා කරන්න, මාගේ ආත්මය!

(ගායනය)

එය හොඳයි (එය හොඳයි)
මගේ ආත්මය සමඟ (මගේ ආත්මය සමඟ)
එය හොඳයි, එය මගේ ආත්මය සමඟ හොඳයි

ස්වාමීනි, මාගේ ඇදහිල්ල දෘෂ්ටිය වන දිනය ඉක්මන් කරන්න
අනුචලනය ලෙස වලාකුළු පෙරළී යයි
හොරණෑව නාද වන අතර සමිඳාණන් වහන්සේ බැස එනු ඇත
එසේ වුවද, එය මගේ ආත්මයට හොඳයි!

(ගායනය)

එය හොඳයි (එය හොඳයි)
මගේ ආත්මය සමඟ (මගේ ආත්මය සමඟ)
එය හොඳයි, එය මගේ ආත්මය සමඟ හොඳයි

දෙවියන් වහන්සේට අවශ්‍ය වන්නේ අප ස්තූතිවන්ත වීමයි. වැසීමට එක් ශුද්ධ ලියවිල්ලක් මම ඔබට ඉතිරි කරමි:

කොලොස්සි 3:17

"ඔබ වචනයෙන් හෝ ක්‍රියාවෙන් කුමක් කළත් ඒ සියල්ල දෙවියන් වහන්සේටත් පියාණන් වහන්සේටත් ස්තූති කරමින් ජේසුස් ස්වාමින් වහන්සේගේ නාමයෙන් කරන්න."

ඔබ සෑම කෙනෙකුටම මගේ අභියෝගය නම් ඔබ සතුව ඇති දේට ස්තූතිවන්ත වීමයි. දෙවියන් වහන්සේ තම සෙනඟට කෘතඥපූර්වක ජනතාවක් ලෙස කැඳවයි.

 

 

si_LKසිංහල
TrueBibleDoctrine.org

නිදහස්
දැක්ම